Elektronický recept

Od roku 2008 Ministerstvo zdravotnictví ČR a Státní ústav pro kontrolu léčiv umožňuje lékařům vystavování a lékárnám přijímání elektronických receptů. Rozdíl mezi elektronickým a normálním receptem je z našeho pohledu minimální. V případě elektronického receptu jsou razítko a podpis lékaře nahrazeny čárovým kódem a číselným identifikátorem. Elektronickou preskripci (elektronické předepisování léčivých přípravků) upravuje zákon č. 378/2007 Sb., o léčivech a vyhláška č.54/2008 Sb., o způsobu předepisování léčivých přípravků, údajích uváděných na lékařském předpisu a o pravidlech používání lékařských předpisů. Lékárny ZDRAVÁ LÉKÁRNA jsou schopny na základě elektronického receptu vydat svým zákazníkům léky předepsané takto jejich lékařem.

 


E-recept

Elektronický recept může pacient získat několika způsoby:


  • V tištěné podobě
    Pacient od lékaře obdrží elektronický recept s čárovým kódem a identifikátorem (na receptu jsou rovněž uvedeny osobní údaje pacienta a údaje o předepsaných léčivých přípravcích). Tato forma vyžaduje návštěvu pacienta v ordinaci lékaře.
  • Ve formě e-mailu
    Pacient od lékaře obdrží elektronický recept v PDF formátu na svůj e-mail. V rámci ochrany osobních údajů je uvedeno pouze jméno a příjmení pacienta, ostatní údaje jsou obsaženy v čárovém kódu a identifikátoru. Pacient si elektronický recept vytiskne na svém počítači a odevzdá ho v lékárně. Tato forma se používá v případech, kdy není nutná návštěva pacienta v ordinaci lékaře spojená s kontrolou zdravotního stavu (jde zejména o předpis opakujících se léčivých přípravků).
  • Ve formě SMS
    Pacient od lékaře obdrží ve formě SMS na svůj mobilní telefon pouze identifikátor elektronického receptu (čísla a písmena pod čárovým kódem). Identifikátor elektronického receptu pak pacient nadiktuje v lékárně při vyzvednutí léčivých přípravků. Tato forma se používá v případech, kdy není nutná návštěva pacienta v ordinaci lékaře spojená s kontrolou zdravotního stavu (jde zejména o předpis opakujících se léčivých přípravků).

Lékárna Chotěboř

M-Centrum

Legií 1851,
583 01 Chotěboř

569 333 228
info@zdravalekarna.eu

Otevírací doba

Pondělí – Čtvrtek
7:00 – 17:00
Pátek
7:00 – 16:00
Sobota
7:30 – 11:30
Neděle
zavřeno
Svátky
zavřeno

Z personálních důvodů upravujeme dočasně pracovní dobu. Za případné komplikace se všem klientům omlouváme.

Kontaktní formulářFakturační údaje
JaBo s.r.o., Nekvasilova 586/13, Karlín, 186 00 Praha
IČO: 28828160, DIČ: CZ28828160
Spisová značka: C 214206 vedená u Městského soudu v Praze


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online. V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Kvalifikovaný personál

Bezkontaktní platba

Parkování zdarma

Bezbariérový vstup

Odborné poradenství

Dlouhá otevírací doba